Karty Tarota

Karty Tarota – wszyscy o nich słyszeli, niektórzy korzystali, jedni wierzą w wielką siłę jaka drzemie w tych kartach – drudzy nie do końca dają się do nich przekonać. O co tak na prawdę chodzi z tym Tarotem?

 

Talia kart Tarota służy głównie do wróżenia, można za ich pomocą spojrzeć w przyszłość, służą także do medytacji. Standardowo w talii znajduje się 78 kart podzielone na 2 podstawowe grupy – Arkana Wielkie na które składa się 22 karty i Arkana Małe, które składają się z 56 kart.

 

Arkana Wielkie – oznaczone liczbami rzymskimi są archetypami sytuacji, ról i postaci. Jako pierwsza karta pojawia się karta Głupca, natomiast ostatnią jest karta Świat. Z kolei na Arkana Małe składają się karty : buław (żywioł ognia, energia), pucharów (żywioł wody, mówią o uczuciach) , mieczy (żywioł powietrza, związane z rozumem) oraz denarów (żywioł ziemi, symbolizują sprawy materialne).

 

Tak naprawdę nikt nie jest w stanie dokładnie określić kiedy narodził się tarot. Jego historia sięga nawet 600 lat i jest bardzo niejasna i tajemnicza. Pierwsze talie pochodzą z ok. 1450 roku. Mimo, że nie znamy wiele szczegółów dotyczących powstania owych kart, jedno jest pewne – posiadają one niesamowitą moc!

 

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na odczytanie kart, istnieją setki sposobów odczytu. Każdy tarocista przyjmuje swój własny klucz. Wróżb z tarota nie można brać za pewnik. Tarot dostarcza wskazówek, pokazuje szanse, zagrożenia, pozwala poznać mocne oraz słabe strony. Karty pomagają kształtować swoją przyszłość, ostrzegając nas przed pewnymi sytuacjami czy osobami. Jest istną skarbnicą wiedzy! Tarota nie należy się bać, umiejętnie stawiane karty mogą odkryć przed nami tajemnice jakie kryje przed nami życie!